Синдром річниці!Що відбувається з нами напередодні та під час 24 лютого!

Синдром річниці????Що відбувається з нами напередодні та під час 24 лютого????
От і наблизилась дата, яка розділила наше життя навпіл, на «до» і «після». Вже 2 роки повномасштабного вторгнення росії в УКРАЇНУ і 10 років війни, протягом якої наші люди, кожен на своєму фронті, мужньо виборюють своє право жити незалежним і вільним життям!!!
Синдром річниціЧим ти можеш допомогти собі зараз?
???? Піклуйся про свої першочергові потреби вдвічі більше, ніж це було до цього періоду.
????Здоровий сон, якісне і смачне харчування, фізична активність, прогулянки, перерви в роботі, теплий душ або ванна.
????Ще більше міцних обіймів і теплого, якісного часу із близькими.
????Поговори з тими, хто може розділити твої почуття. З тими, з ким є спільний досвід проживання подій цього року. Це може бути твій друг, колеги, психолог або психотерапевт, групи підтримки.
????Ретельно структуруй свій час. Склади і проговори із близькими свої плани А, B і C на випадок непередбачуваних обставин або посилення бойових дій в твоєму регіоні у дні річниці.
????Згадай те, як багато ти зробив/ла за цей період. Що завдяки тобі відбулось, частиною чого ти став/ла? Які зміни відбулись в тобі? У чому ти став/ла сильнішим/шою? Чому навчився/лась?
????Нормалізуй свої відчуття в тілі, якщо такі виникають.
У когось, хто відчуває синдром річниці, можуть пітніти долоні, прискорюватися серцебиття, з’являтись задишка. Це так мозок сигналізує тілу виділяти кортизол і адреналін у відповідь на пам’ять тих днів.
Було б корисно пам’ятати про це і проговорювати: «Це просто адреналін. Це не означає, що я зараз в небезпеці. Навпаки, саме зараз я в безпечному місці». Допоміжними є фізичні вправи.
Турбуймося про себе, проживаємо свій досвід, живемо і йдемо далі до Перемоги????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Джерело: https://t.me/psyintouchТекст підготовлено за допомогою матеріалів: mentalhelp.net