СИЛАБУС
Навчальної дисципліни
ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ В ЛОГІСТИЦІ
Обсяг дисципліни
Загальна кількість: 6 кредитів / 180 годин
Лекційних занять: 30 годин
Лабораторних занять: 15 годин
Самостійна робота: 135 годин
Чому можна навчитися
(результати навчання)
Після проходження курсу студент навчиться розв’язувати складні задачі і проблеми у сфері управління логістичними бізнес-процесами, що передбачає проведення досліджень та характеризується невизначеністю умов і вимог. Сформує навички прийняття рішень у складних і непередбачуваних умовах, що потребує застосування нових підходів та прогнозування.
Зможе виявляти можливості для інтеграції елементів електронного бізнесу для покращання взаємодії руху потоків в ланцюгах постачання. Розвиває навички аналізувати й структурувати проблеми організації, приймати ефективні управлінські рішення та забезпечувати їх реалізацію
Зазначимо, що знання сучасних рішень в сфері інформаційних технологій формує необхідні компетенції сучасного менеджера.
Зміст навчальної дисципліни
МОДУЛЬ №1 «Програмні продукти та технології для вирішення задач логістики»
Тема 1. Теоретичні основи використання інформаційних систем і технологій в логістиці.
Інформація як об’єкт управління в логістичних системах. Цінність, корисність і якісна характеристика логістичної інформації. Ієрархія і склад інформаційних рішень в логістиці. Принципи формування логістичної інформації. Характеристика інформаційних потоків та їх класифікація Взаємозв’язок інформаційних потоків з матеріальними та фінансовими. Принципи організації інформаційних потоків в логістичних системах. Життєвий цикл інформаційної системи.
Тема 2. Інформаційні системи, їх функції та функціональні параметри.
Інформаційні системи постачання, виробництва, збуту, обробки замовлень, управління запасами, складування, транспортування. Види інформаційних систем для обробки замовлень, управління запасами, складування, транспортування. Інформаційні системи спостереження, зв’язку та диспетчеризації транспорту. Супутникові системи зв’язку й навігації. Геоінформаційні системи (ГІС) в логістиці. Електронні карти. Основні завдання і технології інформаційної системи моніторингу ланцюга поставок. Самостійні програмні продукти, що реалізовують окремі логістичні функції.
Тема 3. Інформаційно-комп’ютерні технології в логістичних процесах підприємств.
Порядок збору логістичної інформації. Систематизація та обробка логістичної інформації. Основні технології в процедурах формування замовлень та виробництва. Основні технології ідентифікації та їх роль в прискоренні руху логістичних потоків. Технології електронного обміну даними. Біометричні технології. Технології штрих-кодування. Технології радіочастотної ідентифікації. Основні технології при транспортуванні продукції. Відстежування матеріальних потоків в реальному режимі часу. Система управління транспортом (Transport Management System).
Тема 4. Аналіз програмних продуктів для вирішення задач логістики та управління ланцюгами постачань.
Комплексні інформаційні системи та системи автоматизації обліку, управління та авторизації. Порівняльний аналіз програмних продуктів, які використовуються для вирішення логістичних задач. Напрямки розвитку інформаційного забезпечення в логістиці. Підходи до впровадження системи автоматизації бізнес-процесів. Постачальники рішень класу SCM та огляд продуктів.
Тема 5. Інформаційне забезпечення бізнес-процесів в логістичній системі підприємства.
Розробка концепції інформаційного розвитку підприємства та вибір ІТ-рішень. Документування бізнес-процесів та впровадження систем класу SСМ. Оптимізація спеціалізованих бізнес-процесів: управління ланцюгом постачань, життєвим циклом продукту та взаємодією з клієнтами. Підходи до визначення ефективності проектних рішень щодо впровадження інформаційних систем та технологій в логістичній діяльності підприємства.
Тема 6. Електронна логістика та хмарні технології.
Використання Інтернет в логістиці. Електронна торгівля. Оптова та роздрібна торгівля у Web. Організація електронної комерції. Технології електронної комерції. Електронні платежі. Засоби електронної комунікації. Управління ланцюгом поставок у віртуальному просторі. Поняття хмарного сервісу та технологій. Послуги, що надаються хмарними системами. Категорії та можливості хмарних обчислень. Cloud Technologies: рішення з боку користувача. Огляд рішень.
Тема 7. Проблеми інформаційної безпеки в логістичних системах.
Фактори загроз. Системи забезпечення інформаційної безпеки. Аналіз загроз та інформаційних ризиків. Захист логістичної інформації на етапах збору, передачі та зберігання. Вимоги до захисту логістичної інформації. Сучасні підходи та технології захисту логістичної інформації. Використання сучасних технологій захисту матеріальних ресурсів в логістичних системах та забезпечення безпеки руху логістичних потоків. Комп’ютерні віруси. Промислове шпигунство. Комп’ютерна злочинність. Вимоги до захисту логістичної інформації.
Інформація про викладачів курсу
ГАРМАШ Олег Миколайович
к.е.н., доцент, доцент кафедри логістики
Телефон: (044)406-7822
e-mail: oleh.harmash@npp.nau.edu.ua
кабінет: 2-130
МОЛЧАНОВА Катерина Михайлівна
старший викладач кафедри логістики
Телефон: (044)406-7822
e-mail:
кабінет: 2-122