9 березня, виповнюється 210 років від дня народження найвідомішого українського поета, художника, громадського діяча, титана духу й пророка Тараса Григоровича Шевченка!!!

Сьогодні, 9 березня, виповнюється 210 років від дня народження найвідомішого українського поета, художника, громадського діяча, титана духу й пророка Тараса Григоровича Шевченка!!!????????
Шевченко писав про живе, про болюче, про неминуче. Кобзар знав майбутнє. Сьогодні, коли наш народ героїчно дає чергову відсіч російському окупанту, виборює свободу та незалежність ціною крові наших захисників та захисниць, вірші поета, його заклики, пророцтва та заповіт є актуальні, як ніколи. Творчість Шевченка – багатогранна, як і його талант????????????
 
А чи знали Ви, що:
????Тарас Шевченко був невисокого зросту – трохи більше 164 см.
????Харизматичний, ерудований, талановитий оповідач, любитель пожартувати.
????Вільно володів іноземними – польською, французькою, німецькою, російською мовами.
????Улюбленим напоєм Тараса був чай із ромом.
????За життя Кобзаря більше цінували як художника, ніж як поета.
????Створив понад 1300 картин, пейзажів і гравюр.Був обдарованим скульптором.
????Викладав живопис у Київському університеті.
????З 47 років свого життя (народився у 1814 році – помер у 1861 році) Тарас Шевченко 24 роки перебував у кріпацтві, 10 років – на засланні, а решту життя – під наглядом жандармів.
????Багато дворян вивчали українську мову, щоб читати його поезію.
????Найменше в світі видання Кобзаря має розмір близько половини квадратного міліметра, що менше за макове зернятко. Створив його український майстер Микола Сядристий. Гортати сторінки збірки можна лише кінчиком загостреного волоска через їхній неймовірно крихітний розмір.
????У 1975 році один із кратерів на Меркурії був названий на честь Тараса Григоровича Шевченка.
????1384 – стільки пам’ятників Тарасові Шевченку встановлено в світі. З них в Україні налічується 1256 монументів, і ще 128 – в 35 країнах світу — Бразилії, США, Китаї тощо.
????Перший пам’ятник Тарасові Шевченку встановили в 1881 році в місті Форт-Шевченко.
????500 м² − площа найбільшого портрета Кобзаря. Написаний він у Харкові на стіні 17-поверхового будинку за адресою проїзд Садовий, 30, і внесений до Книги рекордів України. Графіті малювали ночами протягом двох тижнів.
 
Пройшло 210 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне!!!????????????????????????