Інформаційні системи та технології

Інформаційні системи та технології

СИЛАБУС
Навчальної дисципліни

ІНФОРМАЦІЙНІ СИСТЕМИ І ТЕХНОЛОГІЇ

Обсяг дисципліни

Загальна кількість:  6 кредитів / 180 годин
Лекційних занять: 30 годин
Лабораторних занять: 60 годин
Самостійна робота: 90 годин

Чому можна навчитися
(результати навчання) 

Після проходження курсу студент навчиться використанню основних систем з організації електронного документообігу сучасних підприємств. Сформує навички із застосування основних офісних програм у діяльності менеджмера. Зможе застосовувати методики тайм-менеджменту з використанням  інформаційними систем у повсякденній роботі менеджера. Розвиє навички роботи з електронними таблицями для обчислення математичних та статистичних задач, які використовуються для вирішення менеджерських питань в умовах ринкової невизначеності. Оволодіє навичками побудови інтелект-карт. Сформує навички створення та проведення презентацій при захисті проектів.

Зазанчимо, що знання сучасних рішень в сфері інформаційних технологій формує необхідні компетенції сучасного менеджера. А також навички самостійно розв’язувати складні спеціалізовані задачі та проблеми, які характеризуються комплексністю і невизначеністю умов, у сфері менеджменту. 

Зміст навчальної дисципліни

МОДУЛЬ №1 «Інформатика та комп’ютерна техніка»

Тема 1. Основні поняття інформатики та комп’ютерної техніки.

Предмет і основні завдання дисципліни. Основні поняття інформаційних систем і технологій. Загальні відомості про інформацію, інформаційні системи і технології. Форми подання інформації. Програмне забезпечення персонального комп’ютера. Системне програмне забезпечення. Прикладні програми та сфери їх застосування.

Тема 2. Система обробки текстової інформації MS Word.

Загальна характеристика, призначення та особливості текстових документів. Функціональні можливості текстового редактора MS Word. Використання MS Word для ведення документообігу підприємства. Створення, редагування, перегляд та друк текстових документів. Особливості та технічні можливості редактора MS Word при форматуванні текстових даних.

Тема 3. Система обробки графічної інформації MS Visio.

Загальна характеристика та призначення графічного редактора MS Visio. Особливості та технічні можливості MS Visio при редагуванні графічних даних. Структура головного вікна. Побудова діаграм різних типів, схем, блок-схем, календарів, макетів. Побудова схеми за даними з існуючої бази даних.

Тема 4. Система табличної обробки даних MS Excel.

Загальна характеристика, призначення та особливості електронних таблиць. Обчислювальні можливості та принципи побудови формул Excel. Використання формул в електронних таблицях для виконання математичних, статистичних, економічних та інших розрахунків. Основні категорії функцій. Застосування простих та складних формул у MS Excel.

Робота з таблицями MS Excel як з базою даних. Основні поняття та обмеження. Загальні відомості про вбудовані функції MS Excel. Зв’язування таблиць між собою за допомогою простих посилань. Форматування та використання логічних функцій. Побудова вкладених функцій.

Технологія створення зведеної таблиці за допомогою «Мастера сводных таблиц». Побудова та редагування зведеної таблиці. Групування та форматування даних і відображення підсумків у зведеній таблиці.

Призначення та основні поняття графічних об’єктів. Створення діаграм за допомогою «Мастера диаграм». Типи діаграм. Заміна типу, параметрів та форматування діаграми. Побудова лінії тренду та прогнозування за її допомогою. Діаграми змішаного типу.

МОДУЛЬ №2 «Інформаційні системи та технології»

Тема 1. Система автоматизованого проектування з обчисленнями і візуальним супроводженням MathСAD.

Призначення програми MathCAD. Функціональні можливості та технології у програмі MathCAD. Структура та елементи діалогового вікна. Види об’єктів у MathCAD. Принцип побудови математичних, економічних та графічних моделей.

Застосування математичного та алгоритмічного функціоналу MathCAD для вирішення математичних, економічних, фінансових та інших розрахунків. Графічне та кольорове оформлення після виконання. Виконання операцій копіювання, переміщення, вилучення формул та графічних елементів.

Тема 2. Сучасні спеціалізовані та загальні системи управління базами даних.

Введення в бази даних: поняття «база даних (БД)», «концепція БД», «моделі даних». Поняття про системи управління базами даних (СУБД). Архітектура СУБД. Аналіз функціональних можливостей та порівняння різних СУБД. Етапи проектування структури бази даних. Інформаційно-логічна модель реляційних баз даних. Основи NoSQL баз даних. Сучасні спеціалізовані та загальні системи управління базами даних для підприємств.

Тема 3. Технології створення та проведення презентацій редактором MS PowerPoint.

Основні функціональні можливості MS PowerPoint. Технічні можливості при створенні та корегуванні презентацій редактором MS PowerPoint. Компоненти презентації та види представлення інформації у MS PowerPoint. Використання майстрів і шаблонів для створення презентацій та демонстрація презентації у MS  PowerPoint.

Тема 4. Технології тайм-менеджменту з використанням сучасних прикладних програм.

Планування робочого часу з допомогою MS Outlook. Планування, створення, корегування, управління та контроль задач з допомогою MS Outlook.

Підвищення ефективності роботи з допомогою Mind Manager. Правила побудови інтелект-карт. Технології для складання схем та карт мислення при вирішенні бізнес-задач.

Тема 5. Економічна інформація та процесний підхід до управління.

Поняття інформації. Економічна інформація (ЕІ), її властивості та види. Логічна та фізична структура даних. Форми поєднання ЕІ. Аспекти оцінки ЕІ. Засоби формалізованого опису економічної інформації: класифікація та кодування.

Підприємство як складна організаційна система. Управління як функція системи. Поняття управління та системи. Термінологія та основні методології опису бізнес-процесів.

Автоматизація роботи підприємства. Програма «1С: Підприємство». Основні вимоги та стандарти звітності підприємств.

Інформація про викладачів курсу

викладачі україномовних спеціальностей
Гармаш Олег Миколайович

ГАРМАШ Олег Миколайович

к.е.н., доцент, доцент кафедри логістики
Телефон: (044)406-7822
e-mail: oleh.harmash@npp.nau.edu.ua
кабінет: 2-130

Давиденко Володимир Вадимович

ДАВИДЕНКО Володимир Вадимович

к.е.н., доцент, доцент кафедри логістики
Телефон: (044)406-7822
e-mail: volodymyr.davydenko@npp.nau.edu.ua
кабінет: 2-128

Захарчук Алла Петрівна

ЗАХАРЧУК Алла Петрівна

асистент кафедри логістики
Телефон: (044)406-7822
e-mail: alla.zakharchuk@npp.nau.edu.ua 
кабінет: 2-132 

викладачі англомовних спеціальностей
Молчанова Катерина Михайлівна

МОЛЧАНОВА Катерина Михайлівна

старший викладач кафедри логістики
Телефон: (044)406-7822
e-mail:  
кабінет: 2-122