На це питання відповідає Ярослав Степченков – практик, експерт і консультант у сфері логістики та операційного менеджменту, проектний менеджер IPMA (D), бізнес-тренер з багаторічним досвідом проведення відкритих і корпоративних тренінгів в області логістики і управління виробництвом:
– “Якщо б це питання мені задали на початку мого професійного шляху, то мабуть я сказав, що людина яка керує перевезеннями та переміщенням чогось. Але зараз все змінилось.
По-перше, це людина -оркестр, яка знає не тільки свою спеціалізацію, але й суміжні сфери. Наприклад, хто займається управлінням транспортною логістикою повинен розуміти специфіку вантажу, як товарознавець, розуміти роботу складу та її особливості, як комірник, юридичні моменти перевезення, як юрист.
По -друге, це постійне навчання та оновлення свого багажу знань. Світ, технології змінюються, трансформуються. Тому треба, цитуючи Алісу з твору «Аліса в Країні Чудес»: «Для того щоб стояти на місці треба бігти. А для того щоб рухатись вперед, треба бігти в два рази швидше».
В-третіх. Той хто обирає для себе цей професійний напрямок в житті, обирає для себе розвиток себе як особистості. При цьому ви повинні в собі виховувати та підтримувати різноманітні, а іноді погано сумісні риси (soft skills). Такі як, дисципліна, педантизм, та відкритість розуму для пошуку нових рішень, допитливість. Вміння вести комунікації з партерами різного рівня та характеру та в потрібний час абстрагуватись від емоцій для того, щоб ваша аналітична частинка змогла все осягнути та пошук. «Справжній професіонал робить усе швидко, чисто і без емоцій».
Тому, можу сказати, що той хто знайде себе в цій професії, зможе бути різнобічною та різноплановою людиною. Але легко не буде.”
Чому логістика є перспективною сферою?
– “Давайте зразу скажемо, що як у всьому світі частину професій в сфері логістики будуть зникати. Наприклад, раніше була посада бухгалтер-логіст, яка займалась оформлення видаткових накладних та ТТН. Але зараз це все робиться автоматично та в EDI. Автоматизація складів та операцій, зміни технологій змінять те, що будуть робити логісти майбутнього. Що не зміниться, то це реакція на внутрішні та зовнішні зміни в яких працює бізнес. Тому, логістика буде й далі жити та розвиватись як професійний напрямок діяльності. Тільки ми повинні будемо ставати архітекторами змін, аналітиками, які будуть будувати напрямки перетворення логістики в компаніях, та безпосередньо впроваджувати ці зміни.
Наприклад, якщо багато-багато років тому, для Диспетчерів я розповідав про те як заповнювати ТТН та маршрутний лист, то зараз програма, на яку мене запросили у ролі викладача, направлена на аналітичні, юридичні та інші більш широкі та глибші аспекти професії.”
Наразі перший етап проекту вже запущено, тож ми відкриваємо попередню реєстрацію на 2 етап!
Як долучитися?
Заповніть форму реєстрації тут https://t.me/+XjNJSkeLnS40MTUy і отримайте професію та чудову роботу в омріяній сфері – Логістика!