День бабака: історія та значення свята, традиції !!!

Щороку 2 лютого відзначається День бабака!!!
В Україні та багатьох країнах світу люди чекають появи незвичного прогнозу погоди від пухнастого “метеоролога”. За традицією, бабак віщує настання весни.
Звідки взялося свято:
День бабака святкують в США з 1887 року. Саме в американському містечку Панксатоні в Пенсильванії з’явилася традиція 2 лютого будити бабака, щоб звірятко “спрогнозувало”, коли настане тепло.Вже 137 років поспіль бабак просинається цього дня від сплячки та люди спостерігають за його поведінкою:якщо день похмурий і тваринка не бачить свою тінь, то весна настане скоро і буде тепла;якщо бабак бачить свою тінь, лякається і ховається, то холоди затягнуться ще на шість тижнів.
В українців на Стрітення також є народна прикмета пов’язана з погодою, бо на “Стрітення зима з весною зустрічаються”. Якщо на свято погода ясна і сонячна, такою і весна буде. Коли на свято падає сніг та морозно, значить зима “перемогла” і до кінця лютого не відступить.
В Україні винуватцями свята також є бабаки. Вони живуть в різних регіонах. У Харкові – бабак Тимко, у Львові – Мишко та Маруся, а в Києві – Вікентій.Дістали “синоптика” з будиночка співробітники університету, хранителі бабака Володимир Ронкін і Надія Токарська.
“Тимко каже: досить з нас уже нестабільної весни. Весна може бути тільки українською. Тож чекаємо за шість тижнів нашу українську теплу весну”, – оголосила Токарська.
У лютому 2004 року на біостанції Харківського національного університету імені Каразіна вперше відсвяткували День бабака !
Ініціатором проведення свята був професор ХНУ ім. Каразіна Віктор Токарський. Його підтримали колеги-науковці та харківський пресклуб. День бабака був покликаний привернути увагу до тварин, які опинилися в регіоні на межі зникнення!
Тобто прогнозувати погоду 2 лютого було розповсюдженим явищем у наших пращурів з давніх часів. Але всесвітньо відомим та популярним День бабака став у 1993 році з виходом однойменної голлівудської комедії. За сюжетом, герой Білла Мюррея приїхав до Панксатоні знімати репортаж про свято та “застряг” у часі. Кожен день він просинався 2 лютого.
Тому наші шановні читачі – рекомендуємо Вам до перегляду, культову стрічку-“День Бабака”????????????