Майже дві години логісти-практики з неймовірним досвідом роботи як на національному, так і на міжнародному ринках ділилися своїми знаннями, досвідом, думками, прогнозами зі студентами (майже 80 учасників з більш, ніж 10 провідних ВНЗ України).
Учасники заходу отримали чесні та вичерпні відповіді на питання, що їх турбували. Зрозуміли, що робота логіста не про просте перевезення з пункту А в пункт В, а про логічне мислення та спілкування, про організацію робіт та вміння налагоджувати комунікації, про роботу в команді на спільний результат, про постійне самовдосконалення та ріст, про сучасні технології та їх застосування, про рух вперед незалежно від обставин, про вміння знаходити вихід там, де здавалося б, його вже немає, про вміння бути гнучким та активним та багато чого ще, не менш цікавого та корисного!
Аудиторія вебінару мала унікальний шанс запитати про найактуальніше для них та отримати думку визнаних експертів – Діани Пілоян (практик з більш ніж 20-річним досвідом в організації міжнародних та внутрішніх автомобільних перевезень, “граючий тренер”, веде власний проект ForLogist, експерт КЛШ, член Ради Професіоналів SCM в Україні, автор книги “Сказочная логистика или 50 дней из жизни экспедитора”), Ірини Оратовської (менеджер з розвитку бізнесу в регіоні Європа міжнародної софтверної компанії nVision Global (US), голова комітету по технологіям в ланцюгах поставок CSCMP в Україні, практик з більш ніж 10-річним досвідом в організації міжнародних перевезень та розвитку експедиторського бізнесу на теренах Польщі та Америки, досвід роботи у міжнародних топ-3 експедиторських компаніях світу), Андрія Алексєєва (директора з логістики холдингу Молочний Альянс, 8 років досвіду на керівних посадах, управляє роботою автопарку з кількістю одиниць понад 300).
Підсумовуючи коротко відповіді на ті питання, що цікавили аудиторію:
1) Як розпочати кар’єру? Які знання та навички необхідні?
Робота логіста – це на 90% спілкування та перемовини. Комунікабельність, гнучкість, вміння шукати компроміси, володіння мовами (кожна додаткова окремий плюсик як для резюме, так і для подальшого кар’єрного росту), бути готовим перекладами з української на українську. Організаційні навички – must have, так само як вміння активно слухати та рефлексувати, проводити постійну аналітику ринків та трендів, не опускати руки, включати холодний розум та логіку для вирішення патових ситуацій (і вони його мають), вибудовування лояльності на довгострокову перспективу.
2) Особливості роботи за кордоном?
Логіст – професія, яка неможлива без подорожей. В доковідний час це був буквальний Work&Travel! Переваги очевидні – нові можливості, які в жодному разі не варто ігнорувати, постійний рух та саморозвиток, розширення професійного кола знайомств, побудова та реалізація власного плану розвитку. Що ж до недоліків, то це перебування далеко від сім’ї та рідних, необхідність враховувати менталітет кожної країни перебування, а також правила роботи там (законодавча база з питань праці, ведення перемовин, роботи митниці тощо).
3) Бар’єри для розвитку транспортної логістики України?
Поганий стан доріг унеможливлює використання безпілотних автомобілів (вони вимагають ідеального покриття та чіткої дорожньої розмітки). До прикладу, світова практика передбачає перевезення негабаритних вантажів в темний час доби, коли дороги вільніші і менше незручності для інших водіїв. В Україні на законодавчому рівні закріплене правило, що подібні перевезення можливі лише засвітла. Не останню роль відіграє і те, що практично 30% ринку перевезень в Україні працюють в тіні, відповідно немає актуальної та правдивої вихідної інформації для ефективної аналітики.
4) Вплив пандемії на галузь?
2020 рік поділив життя на «до» та «після» ковіду-19. Життя переходить в режим онлайн, компанії адаптувалися до такого режиму та знаходять у ньому все більше переваг. Відповідно рівень цифровізації зростає. Вже сьогодні електронний кабінет перевізника дозволяє швидко та зручно вирішувати питання отримання дозволів, підписання ТТН тощо.
Тенденції ринку говорять про значний потенціал розвитку залізничних та річних перевезень, що звичайно призведе до росту кількості мультимодальних перевезень.
5) Які проблеми виникають при організації перевезень? Як на них реагувати?
Проблеми абсолютно різні, часом непередбачувані – затримки, зміни маршрутів, зміни вихідних умов від замовника в останні хвилини, небажання сторін йти на поступки та шукати компроміси. Але вихід є завжди! Головне включити логіку, знайти причини та прорахувати можливі шляхи виходу. Знімати стрес (спілкування, спорт, подорожі, книги, кому що до душі).
6) Як розпізнати шахрая при організації перевезень?
Бути уважним до деталей, прислухатися до інтуїції, перевіряти будь що, що викликало у вас хоч найменші підозри. Взяти практику працювати з електронним цифровим підписом, шахраї їх уникають. Запитувати про рекомендації і не вагаючись їх перевіряти.
7) Програмні продукти в логістиці, що використовуються найчастіше?
Продуктів багато як на міжнародному, так і на локальному рівні, є можливість підібрати під будь який функціонал та гаманець. Визнані провайдери таких продуктів – Oracle, SAP, JDA. Програмні модулі використовуються для різних задач (транспорт, склад, закупка тощо).
8) Які вимоги до випускників у роботодавців?
Мати вогник в очах, любити свою справу і мати бажання стати в ній кращим. Бути гнучким та вмотивованим. Використовувати всі можливі шляхи для спілкування у професійному колі. Відвідувати конференції, зустрічі, заходи. Бути вимогливим до себе, будувати теоретичне підґрунтя. Не боятися визнати, що не все знаємо – світ дуже мінливий, щодня необхідно щось нове пізнавати і вивчати.
Вебінар став початком серії зустрічей молодих майбутніх професіоналів з логістики з практиками, що вже отримали визнання у нашій сфері. CSCMP в Україні оголосили про конкурс на кращу командну роботу із вирішення практичного кейсу – визначення вигоди від перенесення виробництва іграшок з пластику із Китаю до України. Запрошуємо всіх бажаючих взяти участь у інтелектуальному змаганні, адже призи того варті!! Всі деталі вже скоро на нашому сайті.
Дякуємо всім організаторам та учасникам заходу, з нетерпінням чекаємо на нові зустрічі!